Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół
.png)
W listopadzie 2025 r. Gmina Chorkówka podpisała ze Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu szkołom, dla których jest organem prowadzącym.
Tym samym gmina przystąpiła do programu finansującego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności zakup sprzętu, tj. zestawów do nauczania zdalnego, realizując tym samym inwestycję pod nazwą: "Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego.
Do szkół trafiło łącznie 59 zestawów w skład których weszły: tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu, słuchawki z mikrofonem, mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali, kamera, statyw wysoki, HUB USB, instrukcja obsługi/poradnik obsługi.
Łączną wartość dostarczonego sprzętu to kwota 71 916,87 zł
Szczegółowy przydział sprzętu oraz jego wartość w poszczególnych szkołach przedstawia załącznik.
Kwota dofinansowania z UE - 71 916,87 zł.

