Wspaniały koncert na Dzień Kobiet w Chorkówce
W niedzielę 9 marca br., sala Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce wypełniła się dźwiękami znanych szlagierów oraz radością i entuzjazmem licznie zgromadzonej publiczności. Wszystko to za sprawą niezwykłego koncertu, którego gwiazdą był ZYGI JAZZ BAND. Organizatorzy zadbali o to, by tegoroczne święto było pełne muzycznych wrażeń i niezapomnianych emocji.
Koncert otworzyła Małgorzata Wierdak Dyrektor GCKCiS w Chorkówce, witając serdecznie wszystkie zgromadzone panie oraz gości. A potem scena należała już do muzyki! Zespół ZYGI JAZZ BAND zaprezentował zestaw utworów, który szybko porwał publiczność do wspólnej zabawy. Wszyscy z nostalgią i uśmiechem na ustach wsłuchiwali się w dźwięki ponadczasowego "Być kobietą" czy klasycznej "Ta ostatnia niedziela". Nie zabrakło także radosnego wykonania "A ja się boję sama spać", a między polskimi utworami publiczność miała okazję poznać znane, również niezwykle klimatyczne zagraniczne przeboje.
Zygi Jazz Band to grupa muzyków, którzy z pasją oddają ducha dawnych lat, łącząc elementy klasycznego jazzu z charakterystycznym brzmieniem międzywojennych hitów. Ich repertuar obejmuje zarówno utwory polskich mistrzów jak i kompozycje inspirowane amerykańską sceną jazzową. W minionych latach zespół wzbogacił swoją twórczość o unikalne aranżacje rzeszowskiej muzyki ludowej, prezentując ją w lekkim, swobodnym stylu dixielandowym. Ich występy są pełne nostalgii, ale i świeżości, wprowadzając publiczność w wyjątkowy nastrój.
Nie tylko repertuar, ale i samo wykonanie było na najwyższym poziomie. Muzycy zespołu pokazali swoje doskonałe umiejętności, a wokalistka zachwyciła publiczność swoim ciepłym, aksamitnym głosem. Ich energia i profesjonalizm sprawiły, że koncert był prawdziwą muzyczną ucztą.
Po zakończonym występie głos zabrał Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, składając wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Tłuściakiem oraz kierownikiem ds. bibliotek Bogusławem Packiem, wręczył obecnym kobietom piękne tulipany. Kwiaty otrzymali także artyści.
Po koncercie odbyło się również krótkie spotkanie z dyrektorami szkół z dyrektor Centrum Usług Oświatowych na czele, paniami sołtyskami oraz przedstawicielkami organizacji pozarządowych, takich jak Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, a także kierowniczkami zespołów. Był to doskonały moment na rozmowy, wymianę doświadczeń i refleksję nad rolą kobiet w lokalnej społeczności. Po raz kolejny okazało się, że panie w naszym Centrum Kultury są niezastąpione! Choć panowie prężnie wspierali organizację wydarzenia, to jednak bez zaangażowania Magdaleny, Katarzyny, Olgi, Lucyny, Karoliny, Marii, Agnieszki i Małgorzaty tego wspaniałego wieczoru nie byłoby. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych!
Za profesjonalne nagłośnienie oraz oświetlenie wydarzenia odpowiadali Sławomir Duplaga i Grzegorz Makiel, dzięki którym dźwięk był doskonały, każda nuta wybrzmiewała perfekcyjnie, a światła nadawały całości wyjątkowego charakteru.
To był wspaniały wieczór pełen muzyki, emocji i wzruszeń.