Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS)
Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS) – to cykl szkoleń dla mieszkańców wsi i miast, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zadają im pytania, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzecz zmiany w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają.
Tym razem zapraszamy osoby mieszkające w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Rekrutacja trwa do 30 listopada. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w SIS-ie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wypełnienia zgłoszenia.
Więcej informacji tutaj: https://siecobywatelska.pl/sis
Kto może wziąć udział w szkoleniach?
W szkoleniach może brać udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, jeśli tylko aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych. Ważne, aby były niezależne od władz gminy, w której działają. Dlatego osoby, które pełnią funkcję radnego/ej, sołtyski/sa czy pracują w gminie, na rzecz której działają, nie mogą brać udziału w naszym szkoleniu. Jeśli jednak są zainteresowane tematyką watchdogową, prosimy o sygnał. Spróbujemy odpowiedzieć na zapotrzebowanie, organizując webinaria. Zachęcamy również do zapisania się na naszego newslettera, w którym na bieżąco informujemy o naszych działaniach.
Co oferujemy?
10 webinariów – tematy i terminy poniżej;
3 szkolenia stacjonarne z zakresu praw człowieka, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców, higieny pracy watchdoga.
Kontakt z osobami, które prowadzą działania podobne do Twoich;
Wsparcie merytoryczne i prawne w prowadzonych działaniach (również po zakończeniu szkoły);
Pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.