Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka - 2025
12 lipca br. na stadionie LKS „Orzeł” Faliszówka sześć klubów sportowych z terenu naszej gminy zmierzyło się w turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka. Turniej rozegrany został w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Czas gry zgodnie z przygotowanym regulaminem wynosił 2 x 15 min. Pomimo upalnej pogody piłkarze z dużym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo w rozgrywkach grupowych i awans do rozgrywek finałowych, wobec czego emocji nie brakowało.
Organizacją i przebiegiem zawodów zajęli się działacze LKS „Orzeł” Faliszówka oraz pracownicy Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce.
Nad meczami czuwali sędziowie z Kolegium Sędziów w Krośnie.
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki rywalizacji :
Grupa I:
Polonia Kopytowa - Nafta Chorkówka 3:0
Tęcza Zręcin - Nafta Chorkówka 2:0
Polonia Kopytowa - Tęcza Zręcin 2:0
Tabela - Grupa I:
I – LKS „Polonia” Kopytowa – 6 pkt.
II – LKS „Tęcza” Zręcin – 3 pkt.
III –LKS „Nafta” Chorkówka – 0 pkt.
Grupa II:
Victoria Kobylany – Orzeł Faliszówka 0:6
Orzeł Faliszówka – Jasiołka Świerzowa P. 3:0
Jasiołka Świerzowa P. – Victoria Kobylany 0:1
Tabela - Grupa II:
I – LKS „Orzeł” Faliszówka - 6 pkt.
II – LKS „Victoria” Kobylany - 3 pkt.
III – LKS „Jasiołka” Świerzowa P.– 0 pkt.
W meczu o III MIEJSCE zmierzyli się:
LKS „Tęcza” Zręcin - LKS „Victoria” Kobylany 3:0
W meczu finałowym rywalizowali:
LKS „Orzeł” Faliszówka - LKS „Polonia” Kopytowa 1:0
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Mariusz Marszał z LKS „Orzeł” Faliszówka, który zachował czyste konto, a najlepszym strzelcem okazał się Dawid Góra z LKS „Tęcza” Zręcin.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. miejsce - LKS „Orzeł” Faliszówka (nagroda - voucher w wysokości 1800 zł na zakup sprzętu sportowego);
2. miejsce - LKS „Polonia” Kopytowa (nagroda - voucher w wysokości 1200 zł);
3. miejsce - LKS „Tęcza” Zręcin (nagroda - voucher w wysokości 600 zł).
Puchary i nagrody rzeczowe wręczył Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.
Zawodnikom wszystkich drużyn dziękujemy za udział i gratulujemy, a zwycięzcom gratulujemy szczególnie - trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia w Pucharze Starosty, który odbędzie się 20 lipca na stadionach ZKS „Nafta” SPLAST Jedlicze i LKS „Nurt” Potok . Dziękujemy kibicom za obecność i doping a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego sportowego wydarzenia.
Dziękujemy również firmom: ALMAX, CHAWER, STAN-BRUK s.c., 3STU za ufundowanie nagród oraz Gminnemu Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu za udostępnienie nagłośnienia.
Fot. Miłosz Węgrzynowski, UG Chorkówka

