Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 18 lipca 2024
Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
pochmurno
24°C

Przebudowa drogi powiatowej Chorkówka – Bóbrka

W 2022 r. obchodzić będziemy 200-lecie urodzin Ignacego Łukasiewicza. Nie pierwszy raz o tym piszemy. To wydarzenie dotyczyć będzie nie tylko naszej Gminy, ale całego regionu. Na bieżąco informujemy Państwa o kolejnych zrealizowanych działaniach, które mają na celu przygotować naszą Gminę do roku, który będzie nazwany Łukasiewiczowskim.

Jakie zadania będą jeszcze realizowane przed tym wydarzeniem?

Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka: Mamy w planie wiele działań, a jedno nich zostanie zrealizowane w tym roku, to które od dawna „leży” nam na sercu. Już w minionym roku a dokładnie w grudniu, podczas oddania do użytku drogi powiatowej Żeglce – Chorkówka, przeprowadziliśmy wspólne rozmowy z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzym Borczem oraz Starostą Powiatu Krośnieńskiego Janem Pelczarem dotyczące zadania związanego z przebudową drogi powiatowej relacji Chorkówka – Bóbrka. To ważna droga, która łączy trzy miejsca na terenie Gminy Chorkówka związane z naszym patronem, to: grób Ignacego Łukasiewicza na cmentarzu parafialnym w Zręcinie, obelisk z portretem prekursora przemysłu naftowego znajdującego się w Chorkówce i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. W rozmowie podkreśliłem to, jak fatalny jest stan drogi pomiędzy Chorkówką i Bóbrką. To właśnie tego dnia Sejmik Wojewódzki, Starostwo Powiatowe oraz Gmina Chorkówka zadeklarowały chęć partycypacji w kosztach przy realizacji tego zadania.
Po szeregu rozmów z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego i przedstawieniu wszystkich działań jakie do tej pory podjęliśmy w ostatnim czasie, by upamiętnić naszego bohatera, wraz z Dyrektor Członkiem Etatowym Zarządu Powiatu Panią Moniką Subik zostaliśmy zaproszeni na dalsze rozmowy dotyczące tej inwestycji do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Właściwie wtedy zapadła ostateczna decyzja o realizacji zadania, a 26 kwietnia br. Sejmik Województwa podjął uchwałę o wsparciu zadania kwotą 400 000 zł. Po spotkaniu w UM przystąpiliśmy do dalszych działań związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Przetarg na przebudowę drogi powiatowej Chorkówka – Bóbrka został ogłoszony początkiem października, a otwarcie ofert nastąpiło 14 października br. Realizacja zadania pn. ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1954R Chorkówka – Bóbrka w km 0 + 000 – 3 + 730″ właśnie się rozpoczęła, a po nowej nawierzchni będziemy mogli poruszać się już końcem bieżącego roku.

Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka: Dziękujemy za dobrą współpracę pomiędzy Sejmikiem Województwa, Starostwem Powiatowym a Gminą Chorkówka. Liczymy na dalsze wspólnie realizowane działania.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.