Orszak Trzech Króli w Żeglcach

6 stycznia 2021 roku miał się odbyć wyjątkowy, jubileuszowy, piąty Orszak Trzech Króli. Po wielkim sukcesie zeszłorocznego wydarzenia, mieliśmy głowy pełne pomysłów. Niestety, z wiadomych przyczyn, byliśmy zmuszeni zrezygnować z większości planów i ograniczyć się do krótkiego przedstawienia jasełkowego, zaprezentowanego w kościele parafialnym p.w. M. B. Częstochowskiej w Żeglcach. Nasze jasełkowe wystąpienie można było oglądać podczas transmisji na żywo. Wydarzeniu, jak zawsze, towarzyszył konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim byli Trzej Królowie.
Pandemia spowodowała, że wiele „aktywności” przeniosło się do sieci. My również postanowiliśmy podążyć w tym kierunku i przygotowaliśmy międzynarodowe życzenia, które złożyli nasi znajomi, przyjaciele oraz rodzina. Dzięki temu powstał kilkuminutowy film, w którym pojawiają się osoby z różnych zakątków Ziemi; Kuwejtu, Konga, Chorwacji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Nepalu i Francji.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normalności i będziemy mogli spotkać się na kolejnym, szóstym Orszaku. Cieszymy się jednak, że mimo bardzo trudnych czasów, udało nam się podtrzymać orszakową tradycję.