Gminne Narodowe Czytanie „Balladyny”

Gminne Narodowe Czytanie „Balladyny”, przygotowane przez Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce za nami. Tym razem wspólnie z naszymi mieszkańcami czytaliśmy 📖„Balladynę” Juliusza Słowackiego. W postacie dramatu 🎭wcielili się min. Wójt Grzegorz Węgrzynowski, Radni: Andrzej Wierdak, Piotr Kozubal oraz Edward Szwedo, Dyrektor Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu Małgorzata Foremny, Kierownik ds. bibliotek Bogusław Pacek, pracownicy Centrum: Magdalena Makiel, Karolina Maciejczyk, Olga Słowik-Matys, Katarzyna Kozubal, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” Anna Szydło, a także młodzież szkolna: Maja Serwińska, Łucja Trybus, Karolina Wojtowicz, Adam Gonet i Bartłomiej Bodaszewski. Na scenie wystąpiła także Grupa Artystyczna 🎭 „Maskarada” w składzie: Daria Samborowska, Karolina Foremny, Klaudia i Karolina Kludacz, Aleksandra Guzik, Anna Jasłowska, Emilia Tomoń, Adam Gonet, Bartłomiej Bodaszewski, Karol Gronek, prowadzona przez Alicję Zając. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne 🎤w min. repertuarze patriotycznym, a także talent aktorski, w bardzo oryginalnej wersji „Balladyny”.
Wszystkich oklaskiwała bardzo życzliwa publiczność.
Dla uczestników przygotowano konkursy dotyczące lektury tegorocznego Narodowego Czytania.
Dzisiejsze literacko-artystyczne spotkanie transmitowane było przez Polskie Radio Rzeszów🎧📻. Na antenie radia w godz. od 9.00 do 12.00 można było posłuchać o tym, co dzieje się na scenie przy Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.
O fantastyczne doznania kulinarne zadbały niezawodne Panie z KGW Chorkówka, które serwowały domowe pyszności: proziaki, chleb, smalec, ogórki, żurek, ciasta i inne smakołyki.
Do organizacji przyłączyli się także druhowie z OSP Chorkówka, którzy pomogli w ustawianiu krzeseł, stolików oraz rekwizytów. Pani Wioletta Szwast – Kwiaciarnia „Viola” w Chorkówce, dostarczyła piękne żywe kwiaty, które zdobiły scenę. O nagłośnienie oraz akcenty muzyczne dbał Damian Michniewski.

Dla organizatorów, uczestników i wszystkich pomagających przy organizacji przedsięwzięcia wielkie 👏👏👏👏.