Remonty i inwestycje

Zarówno na stronie internetowej jak i na fanpage staramy się przekazywać Państwu najważniejsze informacje związane z trudną sytuacją w naszym kraju. Mimo, iż nasze życie zdominowały informacje o koronawirusie i coraz większe obostrzenia celem ograniczenia jego zakażeniem, chcielibyśmy zaprezentować to, co dotychczas zostało wykonane w ramach niektórych prowadzonych inwestycji.

✔️ Przede wszystkim realizowany jest projekt „Rewitalizacja obiektów i przestrzeni publicznej gmin: Jedlicze, Miejsce Piastowe, Chorkówka i Korczyna, zlokalizowanych na obszarze MOF Krosno”. Inwestycja wykonywana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach działania 6.3 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej. Dla przypomnienia, projekt dotyczy dwóch budynków:
📍 w Chorkówce – budynek po przedszkolu – po rewitalizacji zostanie przeznaczony na cele społeczne, publiczne i kulturalne,
📍 w Kopytowej – budynek dawnej szkoły podstawowej, w którym powstanie Dom Dziennego Pobytu ludzi starszych i osamotnionych.
Wartość zadania dla Gminy Chorkówka wynosi ok. 2 mln zł.

✔️ Kolejna inwestycja dotyczy Domu Ludowego w Zręcinie. Tam, na sali widowiskowej wykonywane są prace remontowe takie jak: szpachlowanie oraz malowanie ścian i sufitów, nałożenie tynku żywicznego na ściany (lamperie), cyklinowanie i malowanie parkietu, montaż opraw oświetleniowych. Koszt wykonywanych prac wyniesie ponad 36 tys. zł.

✔️ Blisko 50 tys. zł wynosi zakres prac związanych z odświeżeniem elewacji budynku Gminnego Żłobka w Świerzowej Polskiej, gdzie mieści się także przedszkole. Zakres prac obejmuje: mycie elewacji, naprawę uszkodzeń, gruntowanie, malowanie a także odświeżenie mozaiki.
Wewnątrz budynku, w części zajmowanej przez żłobek także sporo się dzieje. Tym razem nie za sprawą podopiecznych a pań, które czas nieobecności maluchów wykorzystały na upiększenie pomieszczeń placówki. „Szary korytarz” zamieniły w pełną śladów zwierzęcych i roślin, „leśną ścieżkę”.