Remonty w placówkach edukacyjnych

2 września br. zabrzmiały pierwsze w tym roku szkolnym dzwonki. Dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny. Wielu uczniów z radością wróciło do szkolnych ławek, są i tacy, którzy już odliczają dni do wakacyjnego lenistwa. Opustoszałe w wakacje szkoły znowu są pełne dzieci, ich radości, rozmów i snutych planów na kolejne miesiące nauki. Wakacyjny czas, to także odpowiedni moment na wykonanie prac remontowych w placówkach edukacyjnych.

Tak, jak informowaliśmy wcześniej w Zespole Szkół w Chorkówce dobudowano dwie sale lekcyjne. Ponadto uporządkowany został teren wokół budynku, w którym poza szkołą mieści się także przedszkole, wyczyszczono rynny, wymieniono piasek w piaskownicy, odświeżono wykładziny, a także naprawiono drzwi do sanitariatów.
W Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej wykonano gabinet wicedyrektora, który powstał w miejscu zaplecza przy sekretariacie. Wyburzono ścianki, wymieniono okna, odmalowano ściany. Malowanie wykonano także w czterech salach lekcyjnych, a także w pomieszczeniach socjalnych. W płytkach na podłodze uzupełniono ubytki, odświeżono także ściany na korytarzu, klatce schodowej przy kotłowni. Zadbano o estetykę pomieszczeń poprzez montaż rolet w salach lekcyjnych, firanek czy zakupie nowych wykładzin do pomieszczeń administracyjnych. W Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej trwają także zaawansowane prace budowalne, mające na celu przystosowanie pomieszczeń placówki do potrzeb żłobka, który tam powstaje.
W innych placówkach oświatowych także prowadzono prace remontowe.
W Zespole Szkół i Placówek w Bóbrce pomalowano ściany w dwóch salach lekcyjnych, a także pomieszczeniach administracyjnych. W dwóch salach odnowiono i pomalowano parkiet. Prowadzone były także prace konserwatorsko-naprawcze takie jak: malowanie drzwi, naprawa sanitariatów, malowanie sprzętu sportowego i bramek na boisku szkolnym.
W Szkole Podstawowej w Draganowej naprawione zostały ubytki w ścianach w salach lekcyjnych i korytarzach szkolnych, pomalowano lamperię, a także dokonano napraw parkietu na korytarzu głównym i w salach lekcyjnych. Planowany jest także remont wejścia do szkoły (murek i schody), a także remont schodów przy wejściu ewakuacyjnym.
Do końca września potrwa remont kotłowni w Szkole Podstawowej w Faliszówce. Tam także wyremontowana została sala lekcyjna, korytarz wejściowy, gabinet dyrektora i kotłownia.
Największy zakres prac wykonany został w Szkole Podstawowej w Kobylanach. Tam wyremontowano korytarz szkolny, klatkę schodową, gdzie okleiny zastąpiono tynkiem strukturalnym. Pomalowano dwie sale lekcyjne, a także wycyklinowano parkiet na korytarzach górnym i dolnym.
W szkole Podstawowej w Kopytowej przeprowadzony został remont szatni szkolnej i schodów prowadzących do szatni. Wyremontowano także oddział przedszkolny.
W Szkole Podstawowej w Leśniówce wykonano szereg drobnych prac remontowych. Wkrótce wejście do szkoły od strony parkingu wyłożone zostanie kostką brukową.
Gruntowny remont wiatrołapu wykonano w budynku Szkoły Podstawowej w Szczepańcowej. Wymieniono okno, usunięto boazerię ze ścian na których położono ozdobny tynk mozaikowy. Wymienione zostały drzwi do pomieszczeń pracowników obsługi. Uzupełnione zostały ubytki w ścianach a także pomalowano kuchnię.
W Zespole Szkół w Zręcinie, gdzie funkcjonuje szkoła podstawowa oraz przedszkole odmalowano trzy sale lekcyjne, gabinet logopedyczny a także część korytarza. Ponadto podobnie jak we wszystkich placówkach wykonano sporo drobnych prac remontowo-naprawczych.
W miejscowości Żeglce prace remontowe w budynku Szkoły Podstawowej skupiły się głównie na odnowieniu ścian zarówno w salach dydaktycznych jak i pomieszczeniach administracyjnych oraz na korytarzu. Wymienione zostało także oświetlenie w sekretariacie i sali lekcyjnej. Dodatkowo uporządkowany został teren wokół budynku szkoły.

Zdjęcia ze szkół w Kopytowej oraz Kobylanach.