Złote Gody w gminie Chorkówka

Ponad 50 lat temu, wybrali Siebie na dobre i na złe, obiecali sobie miłość, szacunek i to, że będą razem w zdrowiu i chorobie, bogactwie i biedzie. Dotrzymali słowa, za co zostali odznaczeni medalem.
W bieżącym roku, tym niezwykłym osiągnięciem może szczycić się 22 pary małżeńskie. Z okazji tego imponującego jubileuszu, Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski wręczył parom małżeńskim medale okolicznościowe za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, a także gratulacje oraz upominki.
Medale zostały wręczone dzisiaj, podczas spotkania Jubilatów, które odbyło się w Domu Ludowym w Żeglcach. W tym szczególnym dla wyróżnionych par dniu, towarzyszyli im Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, Wioletta Klimek Sekretarz Gminy Chorkówka, Wojciech Żurkiewicz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Grzegorz Radomski Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Chorkówce, a także Bogusław Pacek Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.

Poczucie humoru to chyba jeden z niezbędnych elementów, który gwarantuje wspólne życie z uśmiechem na twarzy. Śmiech, radość, dobra zabawa są często lekiem na całe zło. Dlatego Jubilatom poza sporą dawką wzruszeń zaproponowaliśmy także trochę rozrywki, o którą zadbała grupa kabaretowa działająca przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Żeglce „Że chcę” i niezwykle rozśpiewany duet Ewy i Damiana Michniewskich, którzy porwali uczestników spotkania do wspólnej zabawy.

Czy Jubilaci zdradzili nam przepis na tak długie bycie razem?
Najważniejsze są wzajemny szacunek, a także wyrozumiałość dla współmałżonka – to ich recepta na udany związek.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym Jubilatom, życzymy Im zdrowia, radości, pogody ducha i wielu lat, spędzonych razem.

Podczas dzisiejszej uroczystości medale odebrali:
Maria i Bartłomiej Bodaszewscy
Maria i Edward Borkowie
Maria i Franciszek Buczyńscy
Maria i Aleksander Czajowie
Wanda i Rudolf Foremny
Wanda i Eugeniusz Ginalscy
Felicja i Jerzy Gromkowie
Krystyna i Janusz Guzikowie
Barbara i Marian Kurconiowie
Michalina i Edward Liwoszowie
Genowefa i Edward Majkutowie
Bolesława i Józef Mazurowie
Alina i Stanisław Misiakowie
Władysława i Franciszek Pęcakowie
Teresa i Jan Pudłowie
Zofia i Jan Sajdakowie
Stanisława i Tadeusz Sochowie
Janina i Jan Wosiewiczowie
Barbara i Tadeusz Zborowscy