W ZS w Świerzowej P. powstanie gminny żłobek

8 marca br. Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski odebrał z rąk Krzysztofa Michałkiewicza Sekretarza Stanu w MRPiPS oraz Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart promesę finansową w ramach rządowego programu „Maluch Plus” w wysokości 990 tys. zł, na utworzenie gminnego żłobka.
Gminny żłobek powstanie w Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej, gdzie przeprowadzone zostaną prace budowlano-remontowe, polegające na adaptacji pomieszczeń przeznaczonych na placówkę opiekuńczą dla najmłodszych.
31 marca br. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, w towarzystwie Piotra Babinetza Posła na Sejm RP oraz Grzegorza Węgrzynowskiego Wójta Gminy Chorkówka, jego zastępcy Tomasza Tłuściaka, Sekretarza Gminy Wioletty Klimek, Skarbnika Anny Luli, Radnego Rady Powiatu Krośnieńskiego Stanisława Sajdaka a także gospodarza obiektu Małgorzaty Pelczar Dyrektora Zespołu Szkół i Bogusławy Kawalec Sołtysa Wsi Świerzowa Polska odwiedziła placówkę oświatową, gdzie powstanie pierwszy w naszej gminie żłobek samorządowy. Ta wizyta była także okazją do przedstawienia pomysłów, które będą realizowane na przestrzeni kolejnych lat w naszej gminie.
W spotkaniu udział wzięli także najmłodsi mieszkańcy Świerzowej Polskiej, z myślą o których ta placówka jest tworzona.