Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza w Gminie Chorkówka

Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza odbyły się 7 czerwca na terenie Skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne impreza sportowa została przełożona z 17 maja. Organizatorami biegów był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i UKS „Orlik” Zręcin. W biegach uczestniczyło 208 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja

z terenu Gminy Chorkówka. Biegi odbyły się na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Gminny Ośrodek Kultury i klub sportowy UKS „Orlik” Zręcin ufundowali nagrody rzeczowe dla uczestników, którzy zajęli miejsca I-IV, okolicznościowe medale otrzymali laureaci za miejsca I-III, natomiast dyplomami uhonorowano biegaczy za zajęcie miejsc I-X. Spośród wszystkich uczestników biorących udział w biegach rozlosowano piłki nożne i piłki siatkowe oraz torby turystyczne. W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli: Andrzej Koniecki – wójt Gminy Chorkówka, Bogusław Pacek – dyrektor GOK – u. Poszczególnym biegom na motocyklu służbowym towarzyszył funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce składa podziękowanie prezesowi Zarządu Fundacji Muzeum Skansenu Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce za nieodpłatne udostępnienie obiektu na potrzeby organizacji biegów. Dziękujemy również komendantowi KM Policji w Krośnie oraz naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego w Krośnie za pomoc w organizacji biegów.

Wyniki Biegów:

400 m  DZIEWCZYNY,  kl. IV

  1. Sandra Gromek (ZS i P Bóbrka)
  2. Maja Szmyd (SP Kobylany)
  3. Nikola Guzik (SP Zręcin)
  4. Aleksandra Firlej (ZS Chorkówka)
  5. Gabriela Fruga (SP Żeglce)
  6. Aleksandra Buczyńska (SP Kopytowa)
  7. Natalia Gradowicz (ZS Chorkówka)
  8. Anna Wiśniowska (SP Zręcin)
  9. Martyna Jasłowska (SP Zręcin)
  10. Emilia Krakowiecka (SP Faliszówka)

600 m CHŁOPCY,  kl. IV

  1. Tobiasz Jastrząb (SP Kopytowa)
  2. Michał Szczur (SP Kopytowa)
  3. Kornel Forystek (SP Kopytowa)
  4. Krystian Trybus (SP Kopytowa)
  5. Dawid Zuzak (SP Zręcin)
  6. Paweł Kluk (SP Draganowa)
  7. Bartosz Gronek (SP Żeglce)
  8. Sebastian Węgrzynowski (ZS Chorkówka)
  9. Damian Szubra (SP Szczepańcowa)
  10. Daniel Zbylut (SP Zręcin)

 600 m DZIEWCZYNY, kl.V

  1. Faustyna Głowacka (SP Żeglce)
  2. Zuzanna Pietruś (SP Draganowa)
  3. Sara Kludacz (SP Faliszówka)
  4. Martyna Drużba (SP Szczepańcowa)
  5. Kamila Zając (SP Zręcin)
  6. Oliwia Mocek (SP Kobylany)
  7. Nikola Siwak (SP Kopytowa)
  8. Wiktoria Szymbara (SP Kopytowa)
  9. Justyna Delimata (SP Draganowa)
  10. Paulina Macieik (SP Zręcin)

  800 m CHŁOPCY, kl. V

  1. Konrad Czuchrzyński (SP Żeglce)
  2. Bartłomiej Jastrząb (ZS Świerzowa P.)
  3. Damian Krzywda (SP Kopytowa)
  4. Mikołaj Moriak (ZS Świerzowa P.)
  5. Fabian Dudek (SP Szczepańcowa)
  6. Hubert Szala (SP Faliszówka)
  7. Kamil Skalski (ZS Chorkówka)
  8. Maksymilian Jasłowski (ZS i P Bóbrka)
  9. Rafał Buczyński (SP Kopytowa)
  10. Olaf Guzik (SP Zręcin)

   600 m DZIEWCZYNY, kl. VI

  1. Karolina Kludacz (ZS Chorkówka)
  2. Weronika Guzik (SP Zręcin)
  3. Julia Laba (SP Szczepańcowa)
  4. Aleksandra Berezowska (ZS Świerzowa P.)
  5. Karolina Nowak (SP Szczepańcowa)
  6. Karolina Zając (ZS Świerzowa P.)
  7. Milena Kołek (SP Kopytowa)
  8. Amelia Gancarz (ZS Świerzowa P.)
  9. Weronika Świątek (ZS Świerzowa P.)
  10. Wiktoria Ordyna (SP Kopytowa)

1000 m CHŁOPCY, kl. VI

  1. Eryk Czebieniak (SP Szczepańcowa)
  2. Oliwier Czaja (SP Kobylany)
  3. Wiktor Siess (ZS Świerzowa P.)
  4. Kacper Brożyna (SP Draganowa)
  5. Szymon Wnęk (SP Kobylany)
  6. Kacper Wacławski (SP Faliszówka)
  7. Kacper Siwak (SP Kopytowa)
  8. Dominik Prętnik (ZS Chorkówka)
  9. Piotr Gromek (ZS i P Bóbrka)
  10. Maciej Knap (ZS i P Bóbrka)

600 m DZIEWCZYNY, kl. VII

  1. Maria Obłój (SP Kopytowa)
  2. Paulina Wojnar (SP Szczepańcowa)
  3. Emilia Capała (SP Kopytowa)
  4. Julita Głód (SP Kopytowa)
  5. Julia Uliasz (SP Szczepańcowa)
  6. Katarzyna Krakoś (ZS i P Bóbrka)
  7. Weronika Prętnik (ZS Chorkówka)
  8. Monika Wiklowska (SP Zręcin)
  9. Dominika Niedziela (SP Faliszówka)
  10. Aleksandra Kosiek (SP Żeglce)

1200 m CHŁOPCY, kl. VII

  1. Fabian Musiał (SP Kobylany)
  2. Konrad Ochała (SP Żeglce)
  3. Szymon Skrzęta (SP Draganowa)
  4. Adam Knap (SP Zręcin)
  5. Hubert Bąk (SP Kopytowa)
  6. Mateusz Harsze (ZS Chorkówka)
  7. Szymon Serwiński (ZS Chorkówka)
  8. Patryk Słowik (SP Draganowa)
  9. Kacper Klatka (SP Szczepańcowa)
  10. Maciej Moriak (SP Szczepańcowa)

800 m DZIEWCZYNY, kl. II Gimnazjum

  1. Oliwia Wilk (Gimnazjum Świerzowa P.) 
  2. Katarzyna Węgrzyn (Gimnazjum Zręcin)
  3. Karolina Foremny (Gimnazjum Zręcin)
  4. Wiktoria Doniek (Gimnazjum Zręcin)
  5. Małgorzata Wierdak (Gimnazjum Zręcin)
  6. Karolina Doniek (Gimnazjum Świerzowa P.) 

1200 m CHŁOPCY, kl. II Gimnazjum

  1. Adrian Mastej (Gimnazjum Świerzowa P.)
  2. Kornel Filip (Gimnazjum Zręcin)
  3. Fabian Gromkiewicz (Gimnazjum Zręcin)
  4. Kamil Dubis (Gimnazjum Zręcin)
  5. Patryk Jaskółka (Gimnazjum Zręcin)
  6. Dominik Adamczyk (Gimnazjum Zręcin)
  7. Kacper Magdziak (Gimnazjum Zręcin)
  8. Rafał Zuzak (Gimnazjum Zręcin)

  800 m DZIEWCZYNY, kl. III Gimnazjum

  1. Klaudia Kludacz  (Gimnazjum Zręcin)
  2. Weronika Dziadosz (Gimnazjum Świerzowa P.)
  3. Milena Szczepanik (Gimnazjum Świerzowa P.)

1200 m CHŁOPCY, kl. III Gimnazjum

  1. Jakub Satur (Gimnazjum Zręcin)
  2. Daniel Ginalski (Gimnazjum Świerzowa P.)
  3. Kacper Szewczyk (Gimnazjum Zręcin)
  4. Konrad Łukaszewski (Gimnazjum Zręcin)
  5. Maciej Czuchra (Gimnazjum Zręcin)
  6. Jakub Pacek (Gimnazjum Świerzowa P.)
  7. Dawid Smuga (Gimnazjum Zręcin)
  8. Miłosz Bobusia (Gimnazjum Zręcin)

 

Foto i tekst GOK Chorkówka