XII Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych w Chorkówce

Niedzielne popołudnie 16 lipca w Chorkówce, upłynęło w bardzo wesołej i rozśpiewanej atmosferze. To wszystko za sprawą Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce, organizatora XII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych. Każdego roku na gminnej scenie prezentują się zespoły ludowe, niektóre debiutują na tej wokalno-muzycznej uczcie, inni są już stałymi bywalcami, i co roku chcą śpiewać dla publiczności w Chorkówce.

Tegoroczny Przegląd zgromadził na scenie dziesięć zespołów. Dla publiczności zaśpiewali i zagrali: Zespół Śpiewaczy Seniorzy ze Świerzowej Polskiej, Zespół Śpiewaczy Wietrznianki z Wietrzna, Zespół Śpiewaczy Iskra z Długiego (Sanok), Kapela Ludowa Malawianie z Malawy, Kapela Ludowa Ropiorze z Bóbrki, Zespół Śpiewaczy Magnolia z Podniebyla, Zespół Śpiewaczy Bobrzanie, Zespół Śpiewaczy Jarzębina z Piotrówki, Zespół Śpiewaczy Jutrzenka z Kopytowej oraz Zespół Śpiewaczy Chorkowianie z Chorkówki.

Wszystkie zespoły zostały gorąco przyjęte przez publiczność, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Przewodniczącego Rady Powiatu Kazimierza Gładysza, Wicestarosty Adolfa Kasprzyka, Przewodniczącego Rady Gminy Macieja Sekuły, Wójta Gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego, Zastępcy Wójta Dariusza Batora, Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Mieczysława Czelnego, a także radnych: Zofii Muni i Tadeusza Malika oraz Stanisława Chochołka Wiceprezesa Zarządu LGD Kraina Nafty.

Przegląd prowadzili: Bogusław Pacek Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce oraz Małgorzata Foremny instruktor GOK–u.

Po sporej dawce muzyki i śpiewu na scenie wystąpił kabaret EWG czyli: Eksportowy Wytwór Gminny. Panowie rozbawili publiczność ciekawymi skeczami oraz zabawnymi piosenkami.

W trakcie Przeglądu prezentowali się także nasi lokalni rękodzielnicy. Panie Teresa Świętnicka oraz Krystyna Krzywda pokazały sporą kolekcję pięknych serwet i obrusów.