Powitanie Wakacji

Występy taneczne, wokalne czy też zabawy rodzinne to tylko część atrakcji z jakich mogli skorzystać uczestnicy „Powitania Wakacji”, które zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Rodzinny piknik był okazją do tego, by zobaczyć popisy taneczne zespołów działających przy GOK: Stokrotki i Mini Stokrotki oraz zespołów tanecznych z Samorządowego Przedszkola „Baśniowa Kraina” oraz Niepublicznego Przedszkola „Misiowo”. Dodatkowo wychowankowie Samorządowego Przedszkola zaprezentowali występ wokalny, podczas którego zaprezentowali ludowe piosenki.
Ciekawym punktem spotkania były zabawy z Gaponiem, przygotowane przez aktorów krakowskiego teatru Roma. Gapoń to sympatyczny jeż, który wraz z żabą zaproponowali zarówno dzieciom jak i ich opiekunom zabawy rodzinne. Rywalizacja była zacięta i niezwykle wesoła. Każdy dał z siebie wszystko, ale nie było łatwo zachować równowagę kiedy „pęka” się ze śmiechu.
Sporo emocji, ale także edukacyjnego przekazu miała akcja pokazowa, przygotowana przez strażaków z OSP Szczepańcowa. Symulacja wypadku samochodowego oraz gaszenia pożaru, niejednemu uczestnikowi dała sporo do myślenia na temat zachowania bezpieczeństwa. Duże wrażenie zrobił także pokaz Judo w wykonaniu zawodników „UKS Jasiołeczka”. Podczas pokazu młodzi adepci sztuki walki pokazali swoje umiejętności oraz wysoką sprawność fizyczną. Piotr Drozd trener sekcji nie tylko omówił pokaz, sam także zaprezentował widowiskowe chwyty.
Na gminnej scenie zaprezentowały się również dwie wokalistki. Monika Nowak oraz Gabriela Lipka czarowały publiczność nie tylko pięknymi głosami, ale także uśmiechami.
Jako ostatni na scenie pojawili się członkowie zespołu Chastity, którzy wprowadzili uczestników imprezy w rockowe klimaty.
Występy to nie jedyne atrakcje jakie zapewnił organizator. Dzieci mogły szaleć na dmuchanej zjeżdżalni, w dmuchanych kulach oraz w basenie z piłkami. Każdy uczestnik mógł także skorzystać z bogatej oferty cateringowej.