Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza w Gminie Chorkówka

Największą już od wielu lat cykliczną sportową imprezą masową organizowaną dla dzieci i młodzieży w Gminie Chorkówka są ,,Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza’’. W tym roku sportowa impreza odbyła się  19 maja na terenie Skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Organizatorami biegów był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce i UKS „Orlik” Zręcin.
W Biegach uczestniczyło 189 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Gminy Chorkówka.
Biegi odbyły się na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli: Maciej Sekuła – przew. Rady Gminy Chorkówka, Dariusz Bator – z- ca wójta Gminy Chorkówka, Rafał Wójtowicz – prezes UKS „Orlik” Zręcin, Bogusław Pacek – dyrektor GOK – u. oraz Ewelina Nechrebecka – inspektor WORD w Krośnie, która wręczyła opaski odblaskowe wszystkim uczestnikom za miejsca od I do X w każdej kategorii wiekowej. Poszczególnym biegom towarzyszyli policjanci na motocyklach służbowych policji.

Wyniki:
400 m  DZIEWCZYNY,  kl. IV

1.    Zuzanna Pietruś (SP Draganowa)
2.    Sara Kludacz (SP Faliszówka)
3.    Karolina Jabłecka (ZS i Pl. Bóbrka)
4.    Oliwia Mocek (SP Kobylany)
5.    Martyna Drużba (SP Szczepańcowa)
6.    Roksana Żenczakowska (SP Zręcin)
7.    Oliwia Kostecka (SP Draganowa)
8.    Magdalena Wierdak (SP Żeglce)
9.    Emilia Uliasz (SP Zręcin)
10.    Kamila Zając (SP Zręcin)

600     m CHŁOPCY,  kl. IV

1.    Konrad Czuchrzyński (SP Żeglce)
2.    Olaf Guzik (SP Zręcin)
3.    Bartłomiej Jastrząb (ZS Świerzowa Polska)
4.    Rafał Buczyński (ZSP Kopytowa)
5.    Gabriel Krzanowski (SP Zręcin)
6.    Jakub Łukaszewski (SP Zręcin)
7.    Eryk Korzec (ZS i Pl. Bóbrka)
8.    Kamil Skalski (ZS Chorkówka)
9.    Hubert Szala (SP Faliszówka)
10.    Maksymilian Jasłowski (ZS i Pl. Bóbrka)

600 m DZIEWCZYNY, kl.V

1.    Weronika Guzik (SP Zręcin)
2.    Justyna Lidwin (SP Szczepańcowa)
3.    Karolina Kludacz (ZS Chorkówka)
4.    Oliwia Mazur (ZS Świerzowa Polska)
5.    Julia Uliasz ((SP Szczepańcowa)
6.    Klaudia Godzisz (SP Zręcin)
7.    Milena Kołek (ZSP Kopytowa)
8.    Oliwia Kłusek (ZS Świerzowa P.)
9.    Paulina Solińska (ZS Chorkówka)
10.    Patrycja Szymańska (SP Draganowa)

800 m CHŁOPCY, kl. V

1.    Dominik Prętnik (ZS Chorkówka)
2.    Piotr Gromek (ZS i Pl. Bóbrka)
3.    Kacper Kijek (SP Żeglce)
4.    Szymon Wnęk (SP Kobylany)
5.    Maciej Śmigiel (SP Zręcin)
6.    Kacper Dobrzański ((SP Zręcin)
7.    Kacper Siwak (ZSP Kopytowa)
8.    Mateusz Żurak (SP Żeglce)
9.    Ernest Soliński (ZS i Pl. Bóbrka)
10.    Filip Furtek (ZSP Kopytowa)

600 m DZIEWCZYNY, kl. VI

1.    Monika Wiklowska (SP Zręcin)
2.    Katarzyna Krakoś (ZS i Pl. Bóbrka)
3.    Dominika Niedziela (SP Faliszówka)
4.    Jakub Głód (ZSP Kopytowa)
5.    Gabriela Biały (SP Kobylany)
6.    Gabriela Zając (ZS Świerzowa P.)
7.    Weronika Prętnik (ZS Chorkówka)
8.    Anna Jasłowska (SP Szczepańcowa)
9.    Anna Munia (ZSP Kopytowa)
10.    Aleksandra Kosiek (SP Żeglce)

1000 m CHŁOPCY, kl. VI

1.    Rafał Potera (SP Faliszówka)
2.    Szymon Serwiński (ZS Chorkówka)
3.    Szymon Skrzęta (SP Draganowa)
4.    Patryk Słowik (SP Draganowa)
5.    Hubert Bąk (ZSP Kopytowa)
6.    Bartłomiej Frej (SP Draganowa)
7.    Maciej Moriak (SP Szczepańcowa)
8.    Kacper Klatka (SP Szczepańcowa)
9.    Jakub Szymański (SP Szczepańcowa)
10.    Krzysztof Samborowski (ZS Chorkówka)

600 m DZIEWCZYNY, kl. I Gimnazjum

1.    Katarzyna Węgrzyn (Gimnazjum Zręcin)
2.    Julia Paszek (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
3.    Oliwia Wilk (Gimnazjum Świerzowa P.)
4.    Karolina Doniek (Gimnazjum Świerzowa P.)
5.    Karolina Foremny (Gimnazjum Zręcin)
6.    Wiktoria Doniek (Gimnazjum Zręcin)
7.    Dominika Leś (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
8.    Gabriela Kut (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
9.    Małgorzata Wierdak (Gimnazjum Zręcin)

1200 m CHŁOPCY, kl. I Gimnazjum

1.    Adrian Mastej (Gimnazjum Świerzowa P.)
2.    Jakub Wasłowicz (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
3.    Dawid Siwak (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
4.    Miłosz Bibinin (ZSP Gimnazjum Kopytowa)

800 m DZIEWCZYNY, kl. II Gimnazjum

1.    Klaudia Kludacz (Gimnazjum Zręcin)
2.    Daria Samborowska (Gimnazjum Zręcin)
3.    Milena Szczepanik (Gimnazjum Świerzowa P.)
4.    Weronika Dziadosz (Gimnazjum Świerzowa P.)
5.    Zuzanna Gładysz (Gimnazjum Zręcin)
6.    Milena Wojnar (Gimnazjum Świerzowa P.)

1200 m CHŁOPCY, kl. II Gimnazjum

1.    Daniel Ginalski (Gimnazjum Świerzowa P.)
2.    Kacper Szewczyk (Gimnazjum Zręcin)
3.    Konrad Łukaszewski (Gimnazjum Zręcin)
4.    Michał Gradowicz (Gimnazjum Zręcin)
5.    Wojciech Dynowski (Gimnazjum Zręcin)
6.    Maciej Czuchra (Gimnazjum Zręcin)
7.    Dawid Leśniak (Gimnazjum Świerzowa P.)
8.    Jakub Wierdak (Gimnazjum Zręcin)
9.    Dawid Słota (Gimnazjum Zręcin)
10.    Rafał Torba (Gimnazjum Zręcin)

800 m DZIEWCZYNY, kl. III Gimnazjum

1.    Katarzyna Kudroń (Gimnazjum Świerzowa P.)
2.    Monika Czupryn (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
3.    Kamila Żołna (Gimnazjum Zręcin)
4.    Natalia Capała (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
5.    Magdalena Harsze (Gimnazjum Zręcin)
6.    Milena Sajdak (Gimnazjum Zręcin)
7.    Patrycja Pelczarska (Gimnazjum Zręcin)
8.    Ewa Wilk (ZSP Gimnazjum Kopytowa)

1200 m CHŁOPCY, kl. III Gimnazjum

1.    Bogumił Krzysztyniak (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
2.    Konrad Baran (Gimnazjum Zręcin)
3.    Maciej Goleń (Gimnazjum Zręcin)
4.    Maciej Łukaszewski (ZSP Gimnazjum Kopytowa)
5.    Norbert Szubra (Gimnazjum Zręcin)

Organizator dziękuje Komendantowi Miejskiemu Policji w Krośnie i Naczelnikowi Wydziału Ruchu drogowego KMP, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bóbrce, Prezesowi Skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu biegów.

Tekst: GOK Chorkówka 

Foto: Gmina Chorkówka