Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Chorkówka

Dwadzieścia historii, dwadzieścia pomysłów i tyle samo przepisów na to jak w radości i smutku, bogactwie i biedzie, a także w zdrowie i chorobie przetrwać ze sobą ponad pięćdziesiąt lat. Tymi radami i przepisami dzielili się z nami Jubilaci z Gminy Chorkówka, którzy świętowali Złote Gody. 26 kwietnia br. w Domu Ludowym w Żeglcach odbyło się uroczyste spotkanie z tej okazji, podczas którego Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki odznaczył 20 par „Medalami Prezydenta RP Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medale otrzymali:

Janina i Zbigniew Dziadoszowie

Maria i Tadeusz Giemzowie

Irena i Bartłomiej Głowaccy

Maria i Stefan Gradowiczowie

Anna i Józef Kilarowie

Teresa i Wiesław Kołaczowie

Kazimiera i Stefan Kołkowie

Zofia i Zbigniew Krzywdowie

Stanisława i Marian Kurowscy

Helena i Stanisław Machowscy

Zofia i Tadeusz Samborowscy

Danuta i Kazimierz Sobczakowie

Wiktoria i Tadeusz Stojakowie

Alicja i Eugeniusz Szubowie

Anna i Eugeniusz Waliszkowie

Józefa i Mieczysław Welcerowie

Anna i Tadeusz Węgrzynowscy

Maria i Jurand Wierdakowie

Józefa i Antoni Wilkowie

Mieczysława i Jan Ziembowie

W spotkaniu udział wzięli i do serdecznych gratulacji przyłączyli się także: Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka Krzysztof Markiewicz, Sekretarz Gminy Chorkówka Wioletta Klimek oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Chorkówka Grzegorz Radomski.

Dodatkową niespodziankę dla Jubilatów przygotowała młodzież z grupy teatralnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce. Młodzi aktorzy wystąpili w spektaklu słowno-muzycznym przygotowanym przez opiekuna grupy Alicję Zając. O nagłośnienie spotkania i muzyczną oprawę zadbał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce Bogusław Pacek.

Po gratulacjach, życzeniach i tradycyjnym „Sto lat” Jubilaci, a także gospodarze spotkania zjedli wspólnie obiad, podczas którego dzielili się między sobą wspomnieniami.

W imieniu redakcji jeszcze raz życzymy Szanownym Jubilatom wielu lat spędzonych wspólnie w zdrowiu, szczęściu i pomyślności.