Relacja z pobytu młodzieży na ŚDM w Krakowie

    W piątek 29 lipca br. grupa młodzieży z gminy Chorkówka wraz z księżmi: Antonim Michno, Danielem Odorem i Adamem Rybą oraz opiekunami, wyruszyła do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wrócili w niedzielę wieczorem, pełni wrażeń, którymi chcą podzielić się poprzez zdjęcia wykonane podczas tych trzech dni wspólnego pobytu w Krakowie, dni wypełnionych modlitwą, refleksją i ogromną radością.

    Światowe Dni Młodzieży dla młodych z naszej gminy rozpoczęły się w piątek przyjazdem do Parafii Morawica koło Krakowa. Zostali bardzo życzliwie i gościnnie przyjęci przez tamtejszego proboszcza. Mieli także okazję spotkać się z pielgrzymami z Ukrainy i Hiszpanii. Po południu młodzież udała się na krakowskie Błonia na Drogę Krzyżową prowadzoną w obecności Ojca Świętego Franciszka. Pogoda w piątek ich nie rozpieszczała, ale to właśnie trud pielgrzymowania pozwolił im w pełni doświadczać i rozważać stacje Męki Pańskiej. Po piątkowej refleksji przyszedł czas na przygotowanie do kulminacyjnej części ŚDM – nocnego czuwania w Brzegach w oczekiwaniu na poranną mszę świętą z Papieżem Franciszkiem.

    Wokół tłumy młodych ludzi z różnych części świata, w uszach różnorodne języki te znane i te słyszane po raz pierwszy, nad głowami powiewające kolorowe flagi państw wszystkich kontynentów. Ponad tym wszystkim słowa Ojca Świętego Franciszka towarzyszące młodym już od piątku. Słowa proste, zrozumiałe i tak dosłowne i dobitne, że na długo pozostaną w pamięci. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w opinii naszych młodych reprezentantów to najwspanialsza przygoda jaka mogła ich spotkać. Wydarzenie, które pozostawi ślad w każdym „młodym” sercu na całe życie.

    Serdecznie dziękujemy za zdjęcia, dzięki którym poczujemy chociażby namiastkę tego, co doświadczyli nasi pielgrzymi z gminy Chorkówka.

Foto. Uczestnicy ŚDM